Czy zadłużenie jest przeszkodą do otrzymania pożyczki?

Czy zadłużenie jest przeszkodą do otrzymania pożyczki?

Ze względu na zamrożenie gospodarki z uwagi na zagrożenie koronawirusem liczba Polaków zadłużonych drastycznie wzrosła, a skala tegoż zjawiska jeszcze nie jest to końca poznana. Pewne jest, że co trzeci Polak utracił część dochodów, a co dwudziesty został w ogóle ich pozbawiony. Badania pokazują też, że co jedenasty dorosły ma niezapłacone w terminie zobowiązania.1 W efekcie lockdownu nie każdy ma szansę na kredyt, zwłaszcza w czasie niestabilnego zatrudnienia. Alternatywą są pożyczki pozabankowe, a wśród nich nawet oferty będące ostatnią deską ratunku, czyli pożyczka dla bardzo zadłużonych online. Wyjaśniamy, czy łatwo można uzyskać takie finansowanie i na jakie koszty trzeba być przygotowanym.

Zadłużenie konsumenta a pożyczka dla bardzo zadłużonych online 

Brak reżimu Prawa bankowego wobec instytucji pożyczkowych sprawia, że mogą one stosować bardziej elastyczne warunki udzielania pożyczek niż znane z tych funkcjonujących przy kredytach. Niektóre oferty pożyczkowe są skategoryzowane jako pożyczka dla bardzo zadłużonych online. Oznacza to, że firmy pożyczkowe oferują finansowanie przez internet, a do tego przystępną politykę w zakresie oceny zdolności kredytowej. Jednocześnie ryzyko związane z pożyczeniem pieniędzy minimalizują w określony sposób, np. poprzez włączenie gwaranta do umowy.

Lepsze warunki uzyskają osoby, których sytuacja finansowa jest wynikiem przejściowych trudności i zadłużenie jest niewielkie. Im większe zadłużenie konsumenta, tym pożyczkodawca będzie chciał zastosować dodatkowe zabezpieczenie, które pozwoli mu na wydanie pozytywnej decyzji. Ono pozwala także oferować duże pożyczki pozabankowe bez zdolności kredytowej, która zostaje przekreślona przez długi czy skomplikowaną sytuację związaną z zatrudnieniem. Zdarza się, że firmy pożyczkowe nie weryfikują konsumentów w bazach dłużnika, tolerują zadłużenie lub nie zwracają uwagi na niską zdolność kredytową.    Zadłużenie może być celem pożyczki. Oznacza to, że pożyczone pieniądze można wykorzystać w dowolny sposób, nawet na zaległe zobowiązania, spłatę wierzycieli, a nawet komornika. 

Dla kogo dostępna jest pożyczka dla bardzo zadłużonych online?

Konsumenci z zadłużeniem, którzy chcą złożyć wniosek o pożyczkę przez internet, mogą to zrobić pod warunkiem, że:

 • posiadają polskie obywatelstwo,
 • mają stałe zameldowanie na terenie Polski,
 • spełnią warunek dotyczący wieku, na ogół minimalny wiek pożyczkobiorcy wynosi między 18-25 lat,
 • legitymują się ważnym dowodem osobistym.

Ważne jest też, aby osoba ubiegająca się o finansowanie pozabankowe uzyskiwała stały dochód, nawet ten z pracy na czarno. Liczy się także to, by nie utraciła zdolności do czynności prawnych. Oprócz standardowych wytycznych pożyczkodawca względem osoby zadłużonej może wymagać również:

 • potwierdzenia zarobków, aby udokumentować źródło środków na spłatę nowego zobowiązania,
 • w niektórych przypadkach dodatkowego zabezpieczenia, np. gwaranta,
 • dopełnienia dodatkowych formalności, jeśli takie są niezbędne do zawarcia umowy. 

Czy każda pożyczka dla bardzo zadłużonych jest tak samo atrakcyjna? Na co zwrócić uwagę w wyborze ofert?

Zadłużeni Polacy łatwo ulegają ofertom pożyczkowym. Upatrują w nich szansę na wyjście z długów. Żeby kolejna pożyczka dla bardzo zadłużonych online nie stała się czynnikiem sprawczym pętli zadłużenia, trzeba poważnie zastanowić się, która pożyczka jest najtańsza i najbardziej wygodna do spłaty. Kolejne niespłacone zobowiązanie nie jest pożądane w sytuacji posiadania przeterminowanych kredytów, pożyczek czy nawet drobnych rachunków. Oferty pożyczkodawców należy rozpatrywać pod kątem:

 • dłuższego okresu kredytowania, aby całkowitą kwotę do spłaty rozłożyć na niskie raty, możliwe do spłaty nawet w gorszych momentach życiowych,
 • sprawnej obsługi instytucji pożyczkowej, zwłaszcza gdy szybko trzeba uzyskać pieniądze,
 • minimalnych formalności, by nie dodawać sobie dodatkowych kłopotów,
 • jasnych warunków, gdyż niezrozumienie zapisów w umowie może być przyczyną pogłębienia problemów finansowych.

Nie warto korzystać z podejrzanych ofert, zwłaszcza gdy wydają się one wyjątkowo atrakcyjne. Wszystkie sprawdzone małe i duże pożyczki pozabankowe bez zdolności kredytowej można znaleźć w rankingach tworzonych i aktualizowanych na bieżąco przez specjalistów branży pożyczkowej. 

Czy duże pożyczki pozabankowe bez zdolności kredytowej mogą poprawić sytuację pożyczkobiorców?

Pożyczone środki finansowe mogą zostać przeznaczone na spłatę przeterminowanych zobowiązań. Poprzez duże pożyczki pozabankowe bez zdolności kredytowej Polacy mogą pozbyć się zadłużenia. Co istotne, każda nowa pożyczka spłacana regularnie, bez opóźnień będzie rzutowała na odbudowanie zaufania pożyczkodawców. W dłużej perspektywie może zupełnie odbudować historię kredytową. Pozytywne dane w bazach mogą w przyszłości umożliwić zaciągnięcie kredytu.

Czy duże pożyczki pozabankowe bez zdolności kredytowej równie łatwo uzyskać, jak chwilówki?

Kiedy w grę wchodzi większa kwoty pożyczki, a wnioskujący o nią nie może się pochwalić wybitną zdolnością kredytową, uzyskanie gotówki w 15 minut może być problemem. Automatyczne przetwarzanie wniosku może zakończyć się decyzją negatywną, chyba że zadłużenie nie jest wysokie. Zdecydowanie łatwiej i szybciej dodatkową gotówkę otrzymają osoby, które skorzystają z pożyczki bez baz. Brak uzależnienia decyzji pożyczkodawcy od negatywnych wpisów w BIG-ach, BIK czy innych bazach to szansa dla konsumenta. Osoby z komornikiem przy zaciąganiu pożyczki powinny skorzystać z odbioru pożyczki na czek GIRO lub najpierw założyć inne konto osobiste, aby pieniądze z nowej pożyczki z automatu nie zostały zablokowane. 

Ile kosztuje pożyczka dla bardzo zadłużonych online?

Każda oferta to inne koszty, jednak składają się na nie określone opłaty i prowizje, a wśród nich:

 • oprocentowanie,
 • prowizja za udzielenie pożyczki,
 • opłaty związane z ubezpieczeniem przewidzianym w ramach pożyczki,
 • opłaty związane z ustanowieniem zabezpieczenia, jeśli takowe jest wymagane.

W praktyce, im krótszy okres kredytowania, tym niższe koszty, bo krótsze korzystanie z pożyczonych środków przez pożyczkobiorcę. Ostatecznie jednak trzeba zwrócić uwagę na wskaźnik RRSO, który informuje o poziomie kosztów. Warto wiedzieć, że za załatwienie formalności przez internet nie zostaną pobrane dodatkowe opłaty. Często pożyczki online są tańsze od tych dostępnych stacjonarnie. Bywa, że firmy pożyczkowe proponują brak opłat, a przecież darmowa pożyczka dla bardzo zadłużonych online to bardzo atrakcyjny sposób na uporanie się z długami. 

Jak wnioskować o pożyczki dla bardzo zadłużonych online?

Najszybszy sposób ubiegania się o dodatkową gotówkę w sytuacji zadłużenia to przesłanie wniosku online. Mając dostęp do internetu i kilka chwil wolnego czasu można szybko wypełnić formularz. Uprzednio trzeba wskazać interesującą kwotę pożyczki i okres spłaty. Konieczna jest weryfikacja tożsamości, aby pożyczkodawca upewnił się, czyj wniosek będzie rozpatrywał. Zdarza się, że osoba zadłużona nie może uzyskać pożyczki całkowicie przez internet. Za jego pośrednictwem bez problemu złoży wniosek. Po wszystkim należy oczekiwać na odpowiedź pożyczkodawcy.   

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C647411%2Cbig-infomonitor-polacy-wchodza-w-kryzys-z-dlugiem-siegajacym-ok-80-mld-zl

2 Comments
Podziel się swoją opinią i zostaw komentarz ...

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *