Pożyczka do domu - wady i zalety

Pożyczka do domu - wady i zalety

Osoby, które cenią sobie wygodę, decydują się na wzięcie pożyczki do domu. Pożyczka do domu to usługa polegająca na tym, że pożyczkę do naszego mieszkania przynosi nam przedstawiciel danej firmy pożyczkowej. W chwili obecnej pożyczka w domu klienta na skalę ogólnopolską świadczona jest tylko przez kilka firm. Ogłoszenia o pożyczkach do domu można tak naprawdę znaleźć na każdym słupie, nie wspominając już o portalach ogłoszeniowych.

Niestety, przykra prawda jest taka, że większość osób zamieszczających tego typu ogłoszenia zbiera wyłącznie nasze dane osobowe. Jeśli nawet już pożyczają nam pieniądze, to pożyczki te są bardzo wysoko oprocentowane. Ilość ukrytych kosztów w tego typu pożyczkach jest naprawdę porażająca. Kolejnym niebezpieczeństwem są skomplikowane umowy mające na celu oszukanie klienta czy też wyłudzenia przedpłaty.

Z tego względu najbezpieczniej jest korzystać z usług takich firm pożyczkowych, które istnieją na rynku od kilku lat oraz posiadają wśród swoich klientów nieposzlakowaną opinię. W ten sposób na pewno bez problemu unikniemy wszystkich wymienionych wyżej problemów i nieprzyjemności.


Najważniejsze zalety pożyczek w domu klienta

Wśród zalet pożyczki w domu klienta należy przede wszystkim wspomnieć o tym, że jest to rozwiązanie charakteryzujące się dużą wygodą. Poza tym jest to dobra opcja dla tych, którzy nie chcą podawać swoich danych osobowych w internetowym wniosku. Pożyczka w domu klienta spodoba się również tym, którzy nie posiadają konta bankowego lub tym, którym konto bankowe zajął komornik. Na pożyczki domowe najczęściej decydują się osoby starsze, ponieważ wolą podpisywać umowy w sposób tradycyjny.

Kolejna zaleta pożyczki w domu to fakt, że w tym przypadku lista wymagań co do zdolności kredytowej jest o wiele mniejsza. Żadna z obecnie działających firm pożyczkowych z usługą pożyczki do domu nie sprawdza swoich klientów w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Zatem jeśli wcześniej nie udało nam się uzyskać chwilówki ze względu na obecność w BIK, warto spróbować wnioskować o pożyczkę domową.


Przeczytaj także:
➡
Pożyczka na dowód: nowa opcja dla dłużników
➡
Szybka pożyczka online – jak ją uzyskać?


Jakie są wady pożyczki do domu?

Pierwsza z wad polega na tym, że pożyczka do domu jest droższa od szybkich pożyczek online. Wynika to z tego, że firma pożyczkowa musi ponosić koszty związane z zatrudnieniem swojego przedstawiciela, który przyjedzie do naszego domu oraz podpisze z nami umowę. W niektórych przypadkach przedstawiciele firm pożyczkowych odbierają również od swoich klientów comiesięczne raty. Z kolei jeśli bierzemy pożyczkę online, cały proces przebiega zazwyczaj w sposób automatyczny, a w konsekwencji koszty pożyczkodawcy jak i pożyczkobiorcy są mniejsze.

Jeśli mamy możliwość wnioskowania o pożyczkę za pośrednictwem internetu, warto tak uczynić. Zaoszczędzimy w ten sposób duże ilości pieniędzy na kosztach tego zobowiązania. Wiele firm pożyczkowych oferuje również swoim nowym klientom pierwszą pożyczkę online całkiem za darmo – wówczas należy zwrócić tylko tyle, ile pożyczyliśmy. To bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie, z którego warto skorzystać już dziś!

Podziel się swoją opinią i zostaw komentarz ...

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *