Pożyczki pozabankowe na 12 miesięcy - jaki jest koszt ?

Pożyczki pozabankowe na 12 miesięcy - jaki jest koszt ?

Pożyczki pozabankowe cieszą się niezmiennie dużą popularnością. W ostatnim czasie coraz większa liczba klientów decyduje się na pożyczki ratalne – dzięki nim okres spłaty wydłuża się, a dług można spłacać w comiesięcznych ratach. To sprawia, że spłata pożyczki nie jest już tak dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Zapraszamy do lektury poniższego artykułu – omawiamy w nim pożyczki pozabankowe na 12 miesięcy.

Pożyczki pozabankowe na 12 miesięcy – najważniejsze informacje

Podstawową zaletą pożyczek pozabankowych na 12 miesięcy jest fakt, iż ich spłata rozłożona jest na dogodne raty. To minimalizuje ryzyko opóźnień w spłacie. Pożyczki długoterminowe online bez żadnych problemów mogą zastąpić kredyt bankowy w tradycyjnym rozumieniu. Oprócz tego, pożyczki pozabankowe na 12 miesięcy dają nam o wiele więcej możliwości aniżeli popularne chwilówki. Dużą wadą pożyczek na 12 miesięcy jest jednak sprawdzanie pożyczkobiorców w różnych bazach dłużników )takich jak Biuro Informacji Kredytowej czy Krajowy Rejestr Długów) oraz pod względem zdolności kredytowej

Jak wziąć pożyczkę na 12 miesięcy – poradnik

Wśród najważniejszych elementów umowy pożyczki na 12 miesięcy należy wymienić przede wszystkim okres kredytowania. Im dłuższy jest okres spłaty, tym wyższy całkowity koszt danej pożyczki. Dzięki niemu jednak miesięczne raty będą o wiele niższe, co z pewnością pozwoli na łatwiejsze „dopięcie” comiesięcznego domowego budżetu. Otrzymanie pożyczki na 12 miesięcy wiąże się zazwyczaj z większą ilością formalności – firmy weryfikują naszą zdolność kredytową oraz sprawdzają, czy nasze dane nie widnieją w istniejących rejestrach dłużników.

Na decyzję o przyznaniu nam pożyczki na 12 miesięcy ma wpływ przede wszystkim nasza historia kredytowa oraz aktualna sytuacja materialna. Bardzo ważną kwestią jest to, czy posiadamy stałe zatrudnienie bądź inne stałe źródło dochodu. Jeżeli nie posiadamy stałego źródła utrzymania, otrzymanie pożyczki na 12 miesięcy może być trudne, ponieważ wówczas liczba ofert jest mocno okrojona. Jeśli spełnimy powyżej wymienione kryteria, należy złożyć wniosek pożyczkowy w internecie oraz potwierdzić swoją tożsamość. Bardzo prostym sposobem na potwierdzenie swej tożsamości jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego, zainstalowanie specjalnej aplikacji. Można to również zrobić w trakcie wizyty kuriera w domu. Gdy spełnimy wszystkie wyżej wymienione kroki, musimy już tylko oczekiwać na otrzymanie przelewu. Największą zaletą pożyczek na rok jest ograniczenie do minimum formalności oraz szybkie przelewanie pieniędzy na konto. To sprawia, że bardzo duża liczba pożyczkobiorców wybiera właśnie ten typ pożyczek.

Ile kosztuje pożyczka na 12 miesięcy? Sprawdziliśmy!

Wiele osób z pewnością zastanawia się, jakie są koszty pożyczki na 12 miesięcy. Najniższe oprocentowanie oferuje Wonga oraz Rapid Money – ten drugi pożyczkodawca zachęca również do siebie klientów ofertą pożyczek bez BIK. Ciekawa propozycja została również przygotowana przez specjalistów firmy pożyczkowej Ratado – 127% RRSO.

Podziel się swoją opinią i zostaw komentarz ...

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *