Pożyczka od 18 lat

pozyczki bez dochodu


Każdy, kto wkracza w dorosłość jest obarczony poniesieniem kosztów związanych z usamodzielnieniem się, opuszczeniem rodzinnego domu czy edukacją na wyższych szczeblach. Nie każdy może liczyć na wsparcie rodziców. Nie każdy od razu podejmuje stabilne zatrudnienie z umową o pracę. Ciężko więc uzyskać kredyt w banku, by realizować plany. Czy młodzi mają szansę na pożyczkę?

Pożyczki dla pełnoletnich – gdzie ich szukać?

Firmy pożyczkowe wychodząc na przeciw oczekiwaniom konsumentów posiadają w swojej ofercie pożyczki dla młodych. To tak naprawdę główna grupa docelowa firm z rynku pozabankowego, które skupiają się na rozwiązaniach technologicznych bez przeszkód obsługiwanych przez młode pokolenie. Młodzi mają dostęp o internetu, powszechnie korzystają z niego, posiadają telefon komórkowy oraz aktywnie korzystają z elektronicznej bankowości, a wszystko to jest niezbędne, by wnioskować o pożyczki pozabankowe. Są one dostępne właśnie w internecie. Faktem jest, że nie każda firma pożyczkowa chce dotrzeć ze swoją ofertą do tych najmłodszych pełnoletnich. Taka polityka części pożyczkodawców podyktowana jest dużym ryzykiem związanym z pożyczeniem pieniędzy. Młody człowiek nie ma tak naprawdę żadnej historii kredytowej. Z tego powodu pożyczka od 18 lat znajduje się w ofercie tylko kilku firm pożyczkowych. Wiele firm przewiduje ograniczenia wiekowe i udziela pożyczek osobom, które ukończyły 20-22 rok życia.

Pożyczki od 18 lat – na co można przeznaczyć pieniądze?

Firmy pozabankowe udzielają pożyczek z minimalnymi wymaganiami, a do tego nie wymagają określenia celu ich wykorzystania. Dzięki temu pożyczka od 18 lat może zostać wykorzystana na przykład na opłaty za studia, koszty związane z wynajmem mieszkania czy kaucją za nie, opłaty za akademik, na start na życie w innym mieście.

Pożyczki od 18 lat – jakie warunki trzeba spełniać?

Jeśli dana firma pożyczkowa posiada w swojej ofercie pożyczki udzielane już od 18. roku życia, wystarczy posiadać dokument tożsamości w postaci dowodu osobistego i polskie obywatelstwo. Wymagania ze strony firm pożyczkowych nie są tak restrykcyjne, jak ze strony banków. Jako źródło dochodów młodego człowieka może wziąć pod uwagę:

  • stypendium naukowe,
  • umowę o dzieło,
  • samozatrudnienie,
  • rentę.

Poprzez serwisy pożyczkowe udzielane są pożyczki bez dochodów z tytułu zatrudnienia na umowę o pracę na czas nieokreślony. Faktem jest, że ten rodzaj umowy w pracy dla młodych nadal jest rzadkością i firmy pożyczkowe doskonale to rozumieją. Co więcej, nie będą wymagały od młodego człowieka poświadczenia od pracodawcy o zatrudnieniu i zaświadczenia o dochodach. Mogą tego zażądać dopiero wtedy, gdy pojawią się kłopoty ze spłatą zobowiązania. Pożyczkodawca może wówczas nabrać podejrzeń co do prawdziwości złożonego we wniosku pożyczkowym oświadczenia przez pożyczkobiorcę.

Pożyczki od 18 lat – szansa dla młodych czy zagrożenie?

Z jednej strony firmy pożyczające pieniądze osobom, które dopiero ukończyły 18. rok życia ponoszą duże ryzyko. Z drugiej strony zaś pożyczka od 18 lat może być problemem dla młodego człowieka. Żeby uchronić się przez zagrożeniami związanymi z zaciąganiem zobowiązania finansowego w tak młodym wieku, warto:

  • upewnić się o rzetelności pożyczkodawcy,
  • zaplanować spłatę pożyczki, by uniknąć opóźnienia,
  • wybrać kwotę bez pożyczania „na zapas”, uwzględniającą możliwości,
  • skorzystać z darmowych pożyczek z zerowym oprocentowaniem, pamiętając o terminowej spłacie.

Młody człowiek uczy się zarządzania finansami, dlatego tak ważne jest zaplanowanie wydatków na okres zaciągniętego zobowiązania z uwzględnieniem środków na jego spłatę.