Pożyczki bez przelewania grosza - jak to działa?

Weź pożyczkę
Pożyczki bez przelewania grosza  - jak to działa?

Żeby w prosty sposób pożyczyć pieniądze, warto skorzystać z pożyczki online. Internetowe formalności są bardzo wygodne, szybkie i ograniczone do minimum.

Pożyczka bez przelewu weryfikacyjnego – potwierdzenie tożsamości

Wśród etapów wnioskowania pojawia się ten zabezpieczający transakcję. To potwierdzenie tożsamości. Do niedawna było możliwe niemal wyłącznie poprzez przelew weryfikacyjny. Na konkretne dane należało wykonać przelew z konta osobistego na symboliczną złotówkę lub grosz. Ten, kto nie miał takich środków, nie mógł skorzystać z oferty pożyczkowej. Od niedawna powszechne stały się pożyczki bez przelewania grosza, które jeszcze prościej otrzymać. Wyjaśniamy, jak potwierdzić tożsamość, ubiegając się o nie.

Jeszcze do niedawna potwierdzenie naszej tożsamości było możliwe wyłącznie za pośrednictwem przelewów weryfikacyjnych. Polegało to na tym, że otrzymaliśmy dane do przelewu i wysyłaliśmy na takie konto 1 grosz bądź 1 zł. Decyzję zwrotną o udzieleniu pożyczki otrzymywało się wówczas dopiero w chwili zaksięgowania przelewu. Ten mechanizm był swego rodzaju blokadą dla osób posiadających debet na koncie bądź mających blokadę nałożoną przez komornika.

Niedawno jednak sytuacja się zmieniła. Wszystko za sprawą nowej aplikacji KontoConnet. Co to takiego? Przeczytaj w poniższym artykule.

Jak działają pożyczki bez przelewania grosza?

Wiele osób z pewnością zastanawia się, w jaki sposób otrzymać pożyczkę bez przelewania grosza. Poniżej zamieszczamy dokładną instrukcję w tym zakresie. Gdy wejdziemy już na stronę pożyczkodawcy, najpierw musimy oczywiście wybrać kwotę oraz wypełnić niezbędne formularze. Przy firmach pożyczkowych obsługujących KontoConnect najczęściej wystarczą dane z naszego dowodu osobistego. Nie musimy wówczas martwić się o bezpieczeństwo naszego rachunku bankowego. Połączenie internetowe jest szyfrowane, zaś aplikacja nie pobiera żadnych danych z naszego rachunku. Nie pobiera również z niego historii operacji.

Warto wiedzieć, że weryfikacja za pośrednictwem KontoConnect w żadnym stopniu nie wpływa na decyzję kredytową.


Przeczytaj również:
➡
Pożyczka bez weryfikacji a pożyczka bez zaświadczeń
➡
Pożyczka na dowód: nowa opcja dla dłużników


KontoConnect przy wnioskowaniu o pożyczkę – poradnik

Jak użyć KontoConnect przy wnioskowaniu o pożyczkę online? To wbrew pozorom naprawdę bardzo proste. Podczas wypełniania podstawowych danych osobowych we wniosku pożyczkowym przechodzimy do etapu weryfikacyjnego. W tej sytuacji musimy wybrać przelew 1 grosz bądź aplikację KontoConnect. Gdy klikniemy opcję „weryfikuj za pomocą aplikacji”, ujrzymy specjalne pole. Z rozwijanej listy wybieramy bank, w którym prowadzimy swoje konto. Na liście będą znajdowały się wszystkie funkcjonujące w Polsce banki. Nie istnieje obawa, że nasz bank nie będzie znajdował się na tej liście.

Kolejny krok to logowanie do swojego konta poprzez KontoConnect. Nie ma się co obawiać – połączenie jest w 100% bezpieczne i nie ma podstaw, aby się tego obawiać. Jeszcze nigdy żadnemu klientowi nie zdarzyło się, aby jego dane wyciekły wskutek logowania za pośrednictwem KontoConnect. Gdy zalogujemy się już poprzez KontoConnect, aplikacja w sposób automatyczny zweryfikuje prawdziwość naszych danych osobowych – porównane zostaną dane osobowe z wniosku z tymi, na które zostało założone konto w banku. Dlatego musimy pamiętać, aby logować się na konto bankowe należące do nas.

Dlaczego firmy pożyczkowe proszą o przelanie grosza?

Osoba, która wybierze firmę stosującą tradycyjne metody weryfikacji, jest zmuszona: 

  • sprawdzić dane pożyczkodawcy niezbędne do zlecenia przelewu,
  • zalogować się do konta i wybrać przelew jednorazowy,
  • uzupełnić dane firmy pożyczkowej oraz kwotę wymaganą kwotę,
  • zatwierdzić przelew,
  • poczekać na odpowiedź pożyczkodawcy. 

Celem wykonania przelewu na kwotę 0,01 zł, rzadziej 1 zł, jest potwierdzenie tożsamości osoby ubiegającej się o pożyczkę, czyli potencjalnego klienta firmy pożyczkowej. Instytucje zabezpieczają w ten sposób interesy swoje i konsumentów. Tym prostym zabiegiem przeciwdziałają oszustwom, w szczególności wyłudzeniom pożyczki na inną osobę. 

Instantor – kolejna opcja weryfikacji bez przelewu

Szybkie pożyczki bez przelewania grosza są możliwe nie tylko poprzez aplikację KontoConnect. Inną opcją jest Instantor. To także bezpieczne rozwiązanie, umożliwiające logowanie do bankowości internetowej. Dzięki tej usłudze instytucja pożyczkowa nie tylko sprawdza zgodność danych osobowych, ale także dokonuje analizy zdolności do spłaty zaciąganego zobowiązania na podstawie historii operacji. Algorytm przetwarza dane z konta i w efekcie generuje raport z informacjami o wiarygodności kredytowej potencjalnego klienta oraz potwierdzający jego dane osobowe. W tym przypadku również mamy do czynienia z automatyzacją procesu weryfikacji, dlatego potrzeba najwyżej kilka minut na decyzję. 

Inna opcja pożyczki bez przelewania grosza, czyli pożyczka do domu

Z jednej strony nadal nie każdy ma własny, indywidualny rachunek bankowy. Z drugiej zaś nie każdy chce wykorzystać posiadane konto do uzyskania pożyczki. W takich sytuacjach i podobnych można skorzystać z pożyczki do domu. Wypełniając wniosek pożyczki online, należy wybrać odpowiednią ofertę. W tym przypadku weryfikacja tożsamości przebiega albo w obecności pracownika firmy pożyczkowej, albo poprzez kuriera. Ostatecznie pożyczkodawca musi upewnić się, komu udziela finansowania. Obsługa klienta w domu ma wiele zalet. Bezpośrednia rozmowa może rozwiać wątpliwości dotyczące oferty. Należy liczyć się z tym, że obsługa pożyczki w domu klienta zwykle pociąga za sobą dodatkowe koszty. 

Na co uważać wybierając pożyczkę bez przelewania grosza?

Przed skorzystaniem z oferty pożyczki bez przelewania grosza, warto:

  • sprawdzić nazwę aplikacji, przez którą należy dokonać logowania do konta – podejrzenie powinny wzbudzić przede wszystkim nazwy, których nie w sposób odszukać w internecie,
  • upewnić się, że wprowadzane dane do bankowości internetowej tyczą się indywidualnego rachunku, należącego wyłącznie do wnioskodawcy,
  • zobaczyć, czy dane są zabezpieczone szyfrowaniem SSL, czyli protokołem służącym do szyfrowania komunikacji sieciowej – informuje o tym komunikat lub kłódka widoczna w pasku przeglądarki.
Podziel się swoją opinią i zostaw komentarz ...

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *