Pożyczki bez przelewania grosza - jak to działa?

Pożyczki bez przelewania grosza  - jak to działa?

Pożyczki online cieszą się w Polce niesłabnącą popularnością. Jest to bardzo prosty i wygodny sposób na uzyskanie dodatkowego zastrzyku gotówki. Aby otrzymać pożyczkę online należy spełnić tylko kilka prostych formalności. Jedną z nich jest czasami wysłanie przelewu weryfikacyjnego z naszego konta bankowego. Dzięki niemu firma pożyczkowa potwierdza naszą tożsamość.

Jeszcze do niedawna potwierdzenie naszej tożsamości było możliwe wyłącznie za pośrednictwem przelewów weryfikacyjnych. Polegało to na tym, że otrzymaliśmy dane do przelewu i wysyłaliśmy na takie konto 1 grosz bądź 1 zł. Decyzję zwrotną o udzieleniu pożyczki otrzymywało się wówczas dopiero w chwili zaksięgowania przelewu. Ten mechanizm był swego rodzaju blokadą dla osób posiadających debet na koncie bądź mających blokadę nałożoną przez komornika.

Niedawno jednak sytuacja się zmieniła. Wszystko za sprawą nowej aplikacji KontoConnet. Co to takiego? W poniższym artykule w sposób dokładny omawiamy pożyczki bez przelewania grosza. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!Jak działają pożyczki bez przelewania grosza?

Wiele osób z pewnością zastanawia się, w jaki sposób otrzymać pożyczkę bez przelewania grosza. Poniżej zamieszczamy dokładną instrukcję w tym zakresie. Gdy wejdziemy już na stronę pożyczkodawcy, najpierw musimy oczywiście wybrać kwotę oraz wypełnić niezbędne formularze. Przy firmach pożyczkowych obsługujących KontoConnect najczęściej wystarczą dane z naszego dowodu osobistego. Nie musimy wówczas martwić się o bezpieczeństwo naszego rachunku bankowego. Połączenie internetowe jest szyfrowane, zaś aplikacja nie pobiera żadnych danych z naszego rachunku. Nie pobiera również z niego historii operacji.

Warto wiedzieć, że weryfikacja za pośrednictwem KontoConnect w żadnym stopniu nie wpływa na decyzję kredytową.


Przeczytaj również:
➡
Pożyczka bez weryfikacji a pożyczka bez zaświadczeń
➡
Pożyczka na dowód: nowa opcja dla dłużników


KontoConnect przy wnioskowaniu o pożyczkę – poradnik

Jak użyć KontoConnect przy wnioskowaniu o pożyczkę online? To wbrew pozorom naprawdę bardzo proste. Podczas wypełniania podstawowych danych osobowych we wniosku pożyczkowym przechodzimy do etapu weryfikacyjnego. W tej sytuacji musimy wybrać przelew 1 grosz bądź aplikację KontoConnect. Gdy klikniemy opcję „weryfikuj za pomocą aplikacji”, ujrzymy specjalne pole. Z rozwijanej listy wybieramy bank, w którym prowadzimy swoje konto. Na liście będą znajdowały się wszystkie funkcjonujące w Polsce banki. Nie istnieje obawa, że nasz bank nie będzie znajdował się na tej liście.

Kolejny krok to logowanie do swojego konta poprzez KontoConnect. Nie ma się co obawiać – połączenie jest w 100% bezpieczne i nie ma podstaw, aby się tego obawiać. Jeszcze nigdy żadnemu klientowi nie zdarzyło się, aby jego dane wyciekły wskutek logowania za pośrednictwem KontoConnect. Gdy zalogujemy się już poprzez KontoConnect, aplikacja w sposób automatyczny zweryfikuje prawdziwość naszych danych osobowych – porównane zostaną dane osobowe z wniosku z tymi, na które zostało założone konto w banku. Dlatego musimy pamiętać, aby logować się na konto bankowe należące do nas.

Podziel się swoją opinią i zostaw komentarz ...

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *