Pożyczka dla bezrobotnych - oferta pożyczki bez zaświadczeń dla bezrobotnych

Weź pożyczkę
Pożyczka dla bezrobotnych - oferta pożyczki bez zaświadczeń dla bezrobotnych

Jeśli borykamy się w życiu z problemami natury finansowej, może to być związane z brakiem pracy. Bezrobocie to duży problem, który sprawia, że nie posiadamy często funduszy na opłacenie podstawowych rachunków. Na szczęście, w chwili obecnej istnieje doskonałe rozwiązanie skierowane do wszystkich osób bezrobotnych. Chodzi tutaj o pożyczki dla bezrobotnych. W poniższym artykule dokładnie tłumaczymy, czym jest pożyczka dla bezrobotnych oraz jak ją uzyskać. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Pożyczki na dowód bez zaświadczeń dla bezrobotnych

Jeśli dotyka nas bezrobocie, to jednocześnie czekają nas również spore problemy finansowe. Jeśli dodatkowo spotkają nas nagłe wydatki, wówczas jedyną deską ratunku okazuje się wzięcie pożyczki na dowód bez zaświadczeń dla bezrobotnych. Nie jest to jednak takie proste w przypadku osób nie posiadających zatrudnienia. Należy wiedzieć o tym, że osoby bez pracy nie mają co liczyć na kredyt od banku – ta opcja odpada na samym początku.

Inaczej jest jednak w przypadku instytucji pozabankowych, które zajmują się udzielaniem chwilówek oraz pożyczek. One również określiły pakiet wymagań do tego, by móc uzyskać pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej online, jednak są one mniej rygorystyczne. Duża liczba firm pożyczkowych nie wymaga od klientów dostarczania zaświadczeń o dochodach. W zupełności wystarczy złożenie pisemnego oświadczenia odnośnie wysokości osiąganych przychodów. Nie oznacza to jednak, że wolno nam oszukiwać instytucję pozabankową. Jeśli pożyczkodawca będzie miał jakiekolwiek wątpliwości co do złożonego oświadczenia ws. osiąganych przychodów, może zażądać od nas dostarczenia dodatkowych dokumentów.

Pożyczka dla zadłużonych bezrobotnych na raty

Kto według instytucji bankowych jest osobą bezrobotną? Są to wszystkie osoby, które nie posiadają stałego źródła dochodów. To kryterium dyskwalifikuje bezrobotnych, jeśli chcą uzyskać kredyt w banku. Poniżej opisujemy warunki, jakie należy spełnić, aby uzyskać pożyczkę dla zadłużonych bezrobotnych na raty. Przede wszystkim dla osób, które są w trakcie szukania pracy i będą w stanie spłacić pożyczkę w kilku ratach.


Przeczytaj również:
Pierwsza pożyczka za darmo
Nowość! Pożyczka do domu klienta bez baz!


Pożyczka dla bezrobotnych na raty – warunki

warunki otrzymania pożyczki dla bezrobotnych

Jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać pożyczkę dla bezrobotnych na raty? Warto wiedzieć przede wszystkim o tym, że na potrzeby i oczekiwania bezrobotnych otwarte są przede wszystkim instytucje pozabankowe. Specjalizują się one w udzielaniu chwilówek oraz pożyczek przez internet. Tego typu firmy nie wymagają od nas okazywania dokumentu, który będzie poświadczał osiągane przez nas dochody. Każdy pierwszy klient pozostający na bezrobociu musi spełnić poniższe warunki:

  • wiek nie mniejszy niż 21 lat,
  • posiadanie ważnego, polskiego dowodu osobistego,
  • posiadanie obywatelstwa polskiego.

Jak widać, wyżej wymienione warunki nie są wygórowane. Z ich spełnieniem nikt nie powinien mieć problemu. Otwierają one nam drogę do uzyskania pożyczki, jeśli jesteśmy na bezrobociu. Firmy pożyczkowe decydują się na udzielenie pożyczek osobom bezrobotnym pod warunkiem, że mają inne źródło dochodu niebędące wynagrodzeniem za pracę. Osoby starające się o pożyczkę dla bezrobotnych muszą pochwalić się tym, że nie są wpisane do żadnej z istniejących baz dłużników.

Gdzie dostępna jest pożyczka dla bezrobotnych od 18 lat?

Nie każda firma pożyczkowa ma w ofercie finansowanie dostępne dla osób w wieku 18-20 lat. To dlatego, że młode osoby zwykle nie mają jeszcze stałej pracy, pozwalającej na uzyskiwanie dochodów o regularnym charakterze. Nie mają też jeszcze zbudowanej historii kredytowej.

Mogą jednak ubiegać się o pożyczki tam, gdzie pożyczkodawca:

  • nie wyznaczył konkretnej dolnej granicy wielu lub przyjął pełnoletność,
  • akceptuje dochód z innych źródeł niż praca na etacie, np. stypendium,
  • zapewnia indywidualne podejście do klienta. 

Najlepiej wnioskować o niewielką kwotę. Pożyczenie dużej sumy pieniędzy przez młodą osobę bywa ryzykowne, szczególnie w kontekście budowania historii kredytowej. Odpowiednie oferty można sprawdzić w rankingu. 

Darmowa pożyczka dla bezrobotnych z urzędu pracy 

Osoby bezrobotne, posiadające taki status w urzędzie pracy, mogą ubiegać się darmowe chwilówki. Takich ofert jest sporo, a są one skierowane do nowych klientów w ramach promocji. Podstawowym jej warunkiem jest terminowy zwrot pożyczonych środków. Pożyczając 3000 zł, należy w terminie określonym umową zwrócić 3000 zł. To pożyczka nieoprocentowana i bez prowizji przy właściwym wywiązaniu się z umowy pożyczkobiorcy. Pozwala na pożyczeniu nawet 6000 zł na 65 dni. Standardowo proponowana jest z okresem kredytowania wynoszącym 30 dni.  

Do 2019 roku alternatywą były nieoprocentowane pożyczki szkoleniowe udzielane przez powiatowe urzędy pracy (starostę) z Funduszu Pracy. Służyły one sfinansowaniu kosztów szkolenia osoby bezrobotnej i poszukującej pracy. W efekcie miały zwiększyć szansę na podjęcie zatrudnienia bądź uruchomienia własnej działalności gospodarczej. Ubieganie się o nie jest niemożliwe od momentu wejścia w życie Ustawy z dnia 26 kwietnia 2019 roku o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.1  

http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20140000631

4.3/5 - (13 votes)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *