Pożyczka dla bezrobotnych - poznaj warunki

Pożyczka dla bezrobotnych - poznaj warunki

Jeśli borykamy się w życiu z problemami natury finansowej, może to być związane z brakiem pracy. Bezrobocie to duży problem, który sprawia, że nie posiadamy często funduszy na opłacenie podstawowych rachunków. Na szczęście, w chwili obecnej istnieje doskonałe rozwiązanie skierowane do wszystkich osób bezrobotnych. Chodzi tutaj o pożyczki dla bezrobotnych. W poniższym artykule dokładnie tłumaczymy, czym jest pożyczka dla bezrobotnych oraz jak ją uzyskać. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Bezrobocie – poważny problem. Pożyczka dla bezrobotnych.

Jeśli dotyka nas bezrobocie, to jednocześnie czekają nas również spore problemy finansowe. Jeśli dodatkowo spotkają nas nagłe wydatki, wówczas jedyną deską ratunku okazuje się wzięcie pożyczki. Nie jest to jednak takie proste w przypadku osób nie posiadających zatrudnienia. Należy wiedzieć o tym, że osoby bez pracy nie mają co liczyć na kredyt od banku – ta opcja odpada na samym początku.


Inaczej jest jednak w przypadku instytucji pozabankowych, które zajmują się udzielaniem chwilówek oraz pożyczek. One również określiły pakiet wymagań do tego, by móc uzyskać pożyczkę dla bezrobotnych, jednak są one mniej rygorystyczne. Duża liczba firm pożyczkowych nie wymaga od klientów dostarczania zaświadczeń o dochodach. W zupełności wystarczy złożenie pisemnego oświadczenia odnośnie wysokości osiąganych przychodów. Nie oznacza to jednak, że wolno nam oszukiwać instytucję pozabankową. Jeśli pożyczkodawca będzie miał jakiekolwiek wątpliwości co do złożonego oświadczenia ws. osiąganych przychodów, może zażądać od nas dostarczenia dodatkowych dokumentów.

Osoba bezrobotna, czyli kto?

Kto według instytucji bankowych jest osobą bezrobotną? Są to wszystkie osoby, które nie posiadają stałego źródła dochodów. To kryterium dyskwalifikuje bezrobotnych, jeśli chcą uzyskać kredyt w banku. Poniżej opisujemy warunki, jakie należy spełnić, aby uzyskać pożyczkę dla bezrobotnych na raty.


Przeczytaj również:
➡Pierwsza pożyczka za darmo: najważniejsze informacje
➡Szybka pożyczka online – jak ją uzyskać?


Pożyczka dla bezrobotnych na raty – warunki

Jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać pożyczkę dla bezrobotnych? Warto wiedzieć przede wszystkim o tym, że na potrzeby i oczekiwania bezrobotnych otwarte są przede wszystkim instytucje pozabankowe. Specjalizują się one w udzielaniu chwilówek oraz pożyczek przez internet. Tego typu firmy nie wymagają od nas okazywania dokumentu, który będzie poświadczał osiągane przez nas dochody. Każdy pierwszy klient pozostający na bezrobociu musi spełnić poniższe warunki:

  • wiek nie mniejszy niż 21 lat,
  • posiadanie ważnego, polskiego dowodu osobistego,
  • posiadanie obywatelstwa polskiego.

Jak widać, wyżej wymienione warunki nie są wygórowane. Z ich spełnieniem nikt nie powinien mieć problemu. Otwierają one nam drogę do uzyskania pożyczki, jeśli jesteśmy na bezrobociu. Firmy pożyczkowe decydują się na udzielenie pożyczek osobom bezrobotnym pod warunkiem, że mają inne źródło dochodu niebędące wynagrodzeniem za pracę. Osoby starające się o pożyczkę dla bezrobotnych muszą pochwalić się tym, że nie są wpisane do żadnej z istniejących baz dłużników.

Podziel się swoją opinią i zostaw komentarz ...

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *