Na czym polega pożyczka dla zadłużonych z zajęciem komorniczym?

Weź pożyczkę
Na czym polega pożyczka dla zadłużonych z zajęciem komorniczym?

Polacy popadają w długi głównie przez przeszarżowania na zakupach bożonarodzeniowych i promocjach na koniec roku. Rok 2020 trudno jednak porównać z minionymi latami i okazuje się, że pandemia pogorszyła sytuację finansową 4 na 10 Polaków. Sytuacja pociągnęła za sobą także nieopłacone raty, rachunki i inne zobowiązania. Niestety aż 6 na 10 Polaków uważa, że można usprawiedliwić nieterminowość, a co 11., a w niektórych województwach nawet co 10. dorosły Polak ma na swoim koncie niezapłacone na czas zobowiązania.1 Okazuje się więc, że pożyczka dla zadłużonych z zajęciem komorniczym może być bardziej interesującą ofertą niż wcześniej. Zobacz, gdzie i w jaki sposób udzielane jest takie finansowanie. 

W jaki sposób jest udzielana pożyczka dla zadłużonych z zajęciem komorniczym?

Zajęcie komornicze to nic innego jak uprawnienie komornika do odzyskania długu. Działa on na podstawie tytułu egzekucyjnego, co pozwala mu na zajęcie wynagrodzenia albo np. nieruchomości. Pracujący na umowę zlecenie czy umowę o dzieło, którzy z powodu swoich długów, mają na głowie komornika, mogą pozbyć się całej kwoty wypłaty. W przypadku zatrudnionych na umowę o pracę musi zostać zachowana tzw. kwota wolna od zajęcia, co daje możliwość swobodnego dysponowania pozostałą częścią dochodów.2 W sytuacji zajęcia komorniczego nie można jednak liczyć na dodatkowe finansowanie kredytem bankowym. Żeby otrzymać pożyczkę dla osób zadłużonych, należy:

 • zwrócić się do firmy pożyczkowej, która oferuje usługę określaną jako pożyczka dla zadłużonych z zajęciem komorniczym online lub z dostawą do domu,
 • przygotować dowód osobisty,
 • posiadać konto osobiste, a najlepiej indywidualny rachunek z dostępem do bankowości internetowej,
 • podać dane adresowe oraz kontaktowe.

Najczęściej wystarczy wypełnić wniosek przez internet. Wówczas formalności można dopełnić również online lub umówić się na podpisanie umowy w domu.

Na co może zostać przeznaczona pożyczka dla zadłużonych z zajęciem komorniczym?

Jako że nie ma odgórnie ustalonego katalogu sposobu przeznaczenia środków z pożyczki, pożyczka z komornikiem może zostać wykorzystana na dowolny cel. W zależności od indywidualnych potrzeb pożyczkobiorcy, może być to pożyczka na spłatę długów czy długo wyczekiwany wyjazd, aby odpocząć i nabrać energii do pracy. Osoby zadłużone powinny skupić się jednak na poprawieniu trudnej sytuacji finansowej. Dlatego warto od razu spłacić przeterminowane zobowiązanie i pilnować, aby to kolejne nie stało się przyczyną kolejnych problemów.

Na czym polega długoterminowa pożyczka dla zadłużonych z zajęciem komorniczym?

Krótkoterminowa chwilówka może nie spełnić oczekiwań osoby zadłużonej. Wymaga ona jednorazowej spłaty, co może stanowić spore wyzwanie i obciążenie dla domowego budżetu. Alternatywą jest ratalna pożyczka dla zadłużonych z zajęciem komorniczym. Całkowita kwota do spłaty zostaje rozłożona na raty, które należy regulować co miesiąc lub co tydzień. Taka pożyczka w niektórych instytucjach pożyczkowych oferowana jest z dostawą do domu. Przedstawiciel dostarcza pieniądze wraz z umową. Formalności zostają dopełnione w domu klienta. Takie rozwiązanie ma sporo plusów, przede wszystkim:

 • możliwość pożyczenia wyższej kwoty,
 • spłata bez nadmiernego obciążenia, w niskich ratach,
 • możliwość zaplanowania wydatków, aby systematycznie i powoli wychodzić z długów.

Czy pożyczka dla zadłużonych z zajęciem komorniczym musi być dodatkowo zabezpieczona?

Standardowo pozabankowa pożyczka z komornikiem nie wiąże się z obowiązkiem dodatkowego zabezpieczenia ze strony pożyczkobiorcy. Jej założeniem jest sprawność transakcji i minimum formalności. W niektórych przypadkach firma pożyczkowa może jednak rozszerzyć ofertę, zwiększając wymagania wobec klienta. Dzieje się tak na ogół wtedy, gdy kwota pożyczki jest wyższa a zdolność osoby zainteresowanej uzyskaniem jej niewystarczająca. To ukłon w stronę klientów, którzy potrzebują większej sumy, a nie mogą pochwalić się wystarczającą zdolnością kredytową, by ją zdobyć. Mają oni do wyboru oferty takie jak:

 • pożyczka z gwarantem, czyli osobom, która w razie problemów ze spłatą głównego pożyczkobiorcy, przejmie na siebie obowiązek uregulowania długu – może być to ktoś z rodziny czy znajomych, kto dysponuje odpowiednią zdolnością kredytową;
 • pożyczka dla zadłużonych pod zastaw, np. nieruchomości, czyli działki, mieszkania, domu, lokalu, która należy do pożyczkobiorcy i jest on jej właścicielem – w momencie spłaty zobowiązania nieruchomość zostanie przez niego w pełni odzyskana;
 • pożyczka na weksel, czyli papier wartościowy, prosty dokument stanowiący potwierdzenie porozumienia między stronami, spisywany na potrzeby zabezpieczenia pożyczkodawcy w przypadku braku możliwości zastawu ruchomości lub nieruchomości.

Weryfikacja klienta podczas wnioskowania o pożyczki z komornikiem bez BIK i KRD

Sposób weryfikacji osób ubiegających się o dodatkową gotówkę może różnić się w zależności od firmy pożyczkowej. W przypadku pożyczki z komornikiem bez BIK i KRD pożyczkodawca może nie sprawdzać rejestrów dłużników. Dzieje się tak wtedy, gdy oferuje pożyczki bez baz. Może jednak pobrać informacje z baz, ale nie będą one podstawowym czynnikiem decydującym o przyznaniu wnioskowanej kwoty. Osoby zadłużone często boją się weryfikacji i kontroli w BIK czy którymś z BIG-ów. Tymczasem w tych bazach znajdują się nie tylko osoby mające przeterminowane długi, ale rzetelnie wywiązujący się ze swoich zobowiązań. Terminowo spłacana pożyczka odnotowana w BIK może tak naprawdę pomóc w uzyskaniu kolejnej.    Etap weryfikacji klienta przebiega sprawnie w firmach, w których oferowana jest pożyczka dla zadłużonych z zajęciem komorniczym online. Konsumenci są weryfikowani na podstawie:

 • przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 gr lub 1 zł na konto pożyczkodawcy,
 • logowania na konto za pośrednictwem aplikacji Instantor, Kontomatik lub innej.

Jaka pożyczka dla osób z zajęciem komorniczym jest najtańsza?

Koszty, które kryje pożyczka dla zadłużonych z zajęciem komorniczym, są różne w zależności od oferty i instytucji pożyczkowej. Rzeczywiście oprocentowanie może być wyższe niż kredytu bankowego. To dlatego, że osoba posiadająca na swoim koncie przeterminowane zobowiązanie, dla pożyczkodawcy oznacza większe ryzyko pożyczenia pieniędzy. Warto zatem:

 • porównać różne warianty pożyczek: krótkoterminowe i długoterminowe,
 • sprawdzić promocje, bo w przypadku niewielkich kwot można znaleźć darmowe pożyczki pozabankowe dla osób z zajęciem komorniczym dla nowych klientów,
 • zagłębić się w informacje o kosztach, sprawdzając kalkulator pożyczki, formularz informacyjny dotyczący kredytu konsumenckiego, 
 • przeczytać ramową umowę pożyczki dostępną dla każdego w serwisach pożyczkowych, aby poznać warunki skorzystania z oferty.

Żeby dowiedzieć się, która pożyczka dla osób z zajęciem komorniczym jest najtańsza, trzeba porównać wysokość RRSO. Ten wskaźnik jest podawany każdorazowo i stanowi lepsze odzwierciedlenie poziomu kosztów niż samo oprocentowanie. 

W jaki sposób może zostać wypłacona pożyczka dla osób z zajęciem komorniczym?

Każdy, kto nie chce, aby pożyczone pieniądze zostały automatycznie zajęte z racji komornika, ma do wyboru kilka rozwiązań. Firmy pożyczkowe proponują:

 • odbiór pożyczonych środków na poczcie – w tym celu należy szukać pożyczki na czek GIRO,
 • przekazanie pieniędzy w domu pożyczkobiorcy, za co jednak zostanie doliczona dopłata.

https://media.bik.pl/informacje-prasowe/514237/raport-infodlug-polacy-wchodza-w-kryzys-z-80-mld-zl-niesplaconych-dlugow

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/kodeks-pracy-16789274/art-87

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *