Pożyczka pod zastaw nieruchomości - jak ją uzyskać?

Pożyczka pod zastaw nieruchomości - jak ją uzyskać?

W życiu niezwykle często zmagamy się z różnymi problemami – również tymi finansowymi. W takich przypadkach nie zawsze możemy liczyć na pomoc rodziny. Wówczas pomocne mogą okazać się pożyczki. Osoby posiadające długi nie mają jednak szans na uzyskanie pożyczki ani od banku ani od firm pozabankowych. Rozwiązaniem może być wtedy wzięcie pożyczki pod zastaw nieruchomości. Na czym polega pożyczka pod zastaw nieruchomości oraz jak ją dostać? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do wnikliwej lektury!

Zdolność kredytowa w przypadku długów – analiza

Jeśli posiadamy długi, nasza zdolność kredytowa jest bardzo niska. Jeśli jesteśmy w gronie osób, które posiadają bardzo nikłe szanse na otrzymanie pożyczki z banku, można skorzystać z pożyczki pozabankowej. Pożyczki pod zastaw nieruchomości to doskonałe rozwiązanie dla osób, które są w bardzo słabej sytuacji finansowej. Z tego względu iż wierzyciel posiada możliwość zabezpieczenia się poprzez wpisanie na hipotekę naszego mieszkania bądź domu, możemy uzyskać kwotę pożyczki, jakiej potrzebujemy – nawet 5 milionów złotych. Walorem pożyczek pod zastaw nieruchomości jest również długi okres kredytowania – może on wynosić nawet 10 lat.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości – co to takiego?

Określenie “pożyczka pod zastaw nieruchomości” może niektórym wydawać się mylące – tak naprawdę jest to pożyczka hipoteczna, której zabezpieczeniem jest nieruchomość. Wierzyciele zabezpieczają swoje roszczenia za pomocą hipoteki nieruchomości. Wpisują oni hipotekę do danej księgi wieczystej nieruchomości. Dłużnicy, którzy przestaną płacić swoje zobowiązania, muszą liczyć się z tym, iż wierzyciele mogą zlicytować bądź przejąć należącą do nich nieruchomość.


Przeczytaj także:
➡
Jak usunąć wpis w BIK?
➡
Umowa pożyczki kiedy zgłoszenie do urzędu skarbowego?


W sytuacji, gdy pożyczkę bądź kredyt hipoteczny ma nam udzielić bank, musi zostać wykonana wycena nieruchomości przez biegłego. Wycena nieruchomości sprawia, że specjaliści z banku mogą określić, o jaką kwotę maksymalną może ubiegać się dany klient. Jeżeli pożyczki ma nam udzielić prywatna firma pożyczkowa, wówczas wycena nieruchomości nie jest konieczna. W rezultacie osoba, która jest zainteresowana wzięciem pożyczki, otrzymuje swoje pieniądze od ręki. Firmy pozabankowe ograniczają formalności do minimum.

Na co można wydać pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

Powyższe pytanie z pewnością zadaje sobie duża liczba osób. Jeśli decydujemy się na wzięcie pożyczki pod zastaw nieruchomości, pożyczkodawca nie będzie weryfikował, na jaki cel chcemy przeznaczyć uzyskane pieniądze. Możemy przeznaczać otrzymaną kwotę na dowolnie wybrany przez siebie cel. Przykładowo: możemy wydać je na rozwinięcie swojego biznesu, budowę nowego domu czy na swoje bieżące potrzeby.

Z tego względu iż wierzyciel uzyskuje zabezpieczenie w postaci wpisu hipotecznego na nieruchomości, możemy uzyskać bardzo dużą kwotę. Dodatkową zaletą pożyczek hipotecznych jest fakt, że firmy pożyczkowe nie żądają od swoich klientów dostarczania zaświadczeń o wysokości uzyskiwanych dochodów. Weryfikują wyłącznie dokumenty nieruchomości.

Podziel się swoją opinią i zostaw komentarz ...

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *