Pożyczka z gwarantem - warto ją brać?

Weź pożyczkę
Pożyczka z gwarantem - warto ją brać?

Pożyczka z gwarantem to jedna z obecnych dostępnie form pożyczek. Jest to jedna z form zabezpieczenia spłaty zobowiązania. Jako gwarancję spłaty uznaje się poręczenie osoby trzeciej. W niektórych sytuacjach poręczenia mogą udzielać również firmy współpracujące z pożyczkodawcą – wtedy nazywa się to gwarantem instytucjonalnym.

Pożyczka z gwarantem przez internet dla kogo?

Pożyczka z gwarantem to typ pożyczki, w której zastosowane jest dodatkowe zabezpieczenie. Tym zabezpieczeniem jest poręczyciel potwierdzający, że osoba, która otrzymała pożyczkę, spłaci ją w ustalonym w umowie terminie. Ze względu na gwaranta pożyczkę tego typu mogą uzyskać również osoby posiadające zadłużenia bądź negatywną historię kredytową. Jeśli spełnimy kilka podstawowych warunków, pożyczka z gwarantem staje się dostępna dla klientów z tak zwanym „podwyższonym ryzykiem”. Chodzi tutaj o osoby bezrobotne, mające niskie dochody bądź takie, którym konto bankowe zajął komornik.


Przeczytaj także:
 
Pożyczka bez weryfikacji a pożyczka bez zaświadczeń
 Pożyczka dla bezrobotnych – poznaj warunki


Jak wybrać gwaranta pożyczki?

Jeżeli decydujemy się na samodzielny wybór gwaranta, to będzie on musiał spełnił kilka formalności. Najczęściej personalia osoby gwaranta należy wskazać już podczas wypełniania wniosku o pożyczkę. Pytania o gwaranta mogą być zawarte we wniosku pożyczkowym lub stanowić osobny dokument. W przypadku, gdy poszukiwaliśmy gwaranta na własną rękę, to będzie on zobowiązany do podpisania specjalnej umowy gwarancji. Niektórzy pożyczkodawcy wymagają, aby taki dokument był sporządzany w obecności notariusza lub innego sygnatariusza. Z reguły w takiej sytuacji potrzebna jest również kopia dowodu osobistego osoby pełniącej rolę gwaranta.

W zależności od tego, z usług której z firm korzystamy, może być również konieczne dopełnienie kilku innych formalności. Mowa tutaj na przykład o przedstawieniu wyciągu z rachunku bankowego gwaranta. Wtedy dopiero zostanie uruchomiona procedura pożyczkowa. Ogromną zaletą pożyczek z gwarantem jest fakt, że dodatkowe zabezpieczenie powoduje, iż przysługuje nam prawo do ubiegania się o wyższe kwoty niż ma to miejsce w przypadku zwyczajnych pożyczek pozabankowych na raty. Pożyczka z gwarantem wiąże się również z konkretnymi korzyściami dla instytucji, które ich udzielają. Ponoszą one o wiele mniejsze ryzyko kredytowe – jeśli nastąpią jakiekolwiek problemy ze spłatą pożyczki, poproszą o to żyranta.

Kto może pełnić funkcję żyranta?

Żyrantem (gwarantem) jest osoba, która potwierdza, że osoba biorąca pożyczkę spłaci ją w ustalonym w umowie terminie. Jeżeli osoba będąca dłużnikiem nie wywiąże się z terminowego spłacania rat, wówczas za brak spłaty poręczyciel będzie odpowiadał całym należącym do niego majątkiem. Poręczycielem pożyczki może być każda osoba fizyczna spełniająca warunki określone przez pożyczkodawcę. Podstawowym warunkiem jest określony wiek oraz dobra historia kredytowa. Oczywiście musi ona również znać pożyczkobiorcę oraz posiadać stałe źródła dochodów. Gwarant w niektórych przypadkach musi również posiadać swoją nieruchomość. Należy jednak pamiętać, że pożyczka z gwarantem nie jest pożyczką, której zabezpieczenie stanowi nieruchomość.

4.5/5 - (13 votes)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *