Pożyczki dla zadłużonych

pozyczka bez dochodu


Nazwisko zadłużonego kredytobiorcy najczęściej znajduje się we wszelkich możliwych bazach dłużników: KRD,BIK lub BIG. Miejsce w bazie automatycznie uniemożliwia zaciągnięcie następnych pożyczek w bankach. Z jednej strony trudno dziwić się bankom, że tak postępują, a z drugiej zablokowanie takich możliwości uniemożliwia zadłużonemu kredytobiorcy spłacanie długów pieniędzmi pochodzącymi z kolejnych kredytów. Czasem jest to jedyna możliwość wyjścia z trudnych sytuacji i uniknięcia naprawdę poważnych kłopotów.

Pożyczka dla zadłużonych

Pożyczka długoterminowa to optymalne rozwiązanie dla wszystkich osób już zadłużonych, będących pod presją utraty płynności finansowej i takich, którym bank odmówił udzielenia kolejnego kredytu. Tego rodzaju pożyczka umożliwia rozłożenie spłat w długim okresie czasu i przyjaznych ratach. Wiąże się też zwykle z możliwością pozyskania maksymalnej dla danego pożyczkodawcy kwoty zapożyczenia.

Pożyczka dla zadłużonych długoterminowa to produkt  obecny na rynku finansowym od stosunkowo niedawna. Pojawił się w ślad za zapotrzebowaniem i permanentnie rosnącym zadłużeniem Polaków. Tego rodzaju pożyczkę można otrzymać od instytucji pozabankowej nawet wtedy, gdy posiada się negatywny wpis w bazach dłużników. Obecność w tychże bazach, a nawet egzekucje komornicze nie wykluczają z dostępu do pożyczek dla zadłużonych. Co więcej pożyczkę długoterminową mogą otrzymać również osoby niepracujące. Pożyczka dla bezrobotnych to kolejny produkt adresowany do osób będących na zasiłku a nawet takich, które nie posiadają żadnego udokumentowanego dochodu. Pożyczkodawca zakłada, że posiada narzędzia pozwalające mu na egzekwowanie długu. Oprócz bezrobotnych o podobną pożyczkę mogą starać się studenci, rolnicy czy emeryci i renciści. Jednym słowem jest to produkt finansowy powszechnego dostępu.


Pożyczka dla zadłużonych – warunki

Aktualnie istnieje na naszym rynku finansowym co najmniej kilkadziesiąt oficjalnych firm pożyczkowych udzielających pożyczek dla osób zadłużonych. W większości przypadków cała procedura załatwiana jest online. Najniższą oferowaną kwotą jest 100 zł najwyższą 25 000 zł bez konieczności jakiejkolwiek formy zastawu czy zabezpieczenia. Istnieją firmy, które oferują nawet kilka milionów złotych jednak w takich przypadkach niezbędne jest już zabezpieczenie pożyczki. To specjalne przypadki, które trudno nawet wprowadzać do statystyk. Zwykły śmiertelnik – osoba zadłużona, gdyby miała takie zabezpieczenie, prawdopodobnie nie wpadłaby w spiralę długu.

Firmy pożyczkowe stosują również niezwykle szeroką skalę dla RSO. Od wartości zerowej, dla osób pożyczających od nich po raz pierwszy, do wysokości nawet prawie 2000%. W przypadkach mniej skrajnych RSO wynosi ok. 70%. Pożyczki z wartością zerową, jak łatwo się domyślić, nigdy nie będą znaczące. Firmy stosują również różne terminy spłaty, niektóre z nich oferują nawet odroczenie pierwszej płatności, niedługo bo na dwa miesiące, ale może to mieć dla niejednej osoby kluczowe znaczenie. Termin spłaty przy niewielkich kwotach to najczęściej 1 – 1,5 miesiąca, przy większych zaczyna się od 3 miesięcy a kończy na 60.

Rozbieżność oferty chwilówek dla zadłużonych jest zatem ogromna, zwraca uwagę również koszt pożyczek. Ewidentnie część aktualnej oferty skierowana jest do osób zdesperowanych, takich które zgodzą się na każde warunki, by ugasić chociaż jeden pożar.