Kto najczęściej bierze pożyczki pozabankowe?

Weź pożyczkę
Kto najczęściej bierze pożyczki pozabankowe?

Pożyczki pozabankowe stały się bardzo popularnym sposobem na szybkie pożyczenie pieniędzy w razie potrzeby. Wbrew obiegowej opinii nie są one tylko dla osób, które mają długi i chcą gdzieś pożyczyć pieniądze. Są one dostępne dla każdego, kto chce z nich skorzystać. Nawet dla osób, które mogłyby bez problemu uzyskać kredyt w banku. Oferty pożyczek online, mogą mieć atrakcyjnie niskie koszty lub też porównywalne z aktualnymi ofertami banków. A więc po co przepłacać, skoro można pożyczyć pieniądze taniej. Co jeszcze warto wiedzieć o takim zobowiązaniu?

Kto może dostać pożyczkę pozabankową?

Nie da się ukryć, że pożyczki przyznawane są większej liczbie klientów składających wniosek, niż kredyty. Kto najczęściej bierze pożyczki pozabankowe? Osoby, które potrzebują szybkiej pożyczki, chcą zaciągnąć zobowiązanie online, albo pożyczyć niską kwotę z szybkim terminem spłaty. A także osoby, które potrafią porównać koszty i chcą wziąć zobowiązanie tam, gdzie w danym momencie ma ono promocyjne warunki i jest najtańsze.

Jednak i tutaj, aby wniosek został oceniony pozytywnie, klient musi przedstawić uzasadnienie, że jest w stanie spłacić pożyczkę. W firmach pożyczkowych wystarczy jednak samodzielnie złożone oświadczenie o wysokości dochodów, które obejmować może różne ich rodzaje. Banki oczekują, że klient przyjdzie złożyć wniosek, mając ze sobą zaświadczenie o dochodach, wydane przez pracodawcę. Dlatego o wiele łatwiej i szybciej jest złożyć wniosek w parabanku. Kolejno weryfikowane są dane w tzw. bazach dłużników. Warto pamiętać, że firmy pożyczkowe też są zobowiązane prawnie do ich sprawdzenia, ale już weryfikują informacje indywidualnie.

Wpisy w bazach a pożyczka

Dużo osób nie zna znaczenia wpisów w bazach dłużników. Posiadanie ich niekoniecznie jest odbierane negatywnie. Wszystko zależy od tego, jaki to rodzaj wpisu. W niektórych bazach odnotowane jest nawet samo złożenie wniosku o kredyt i przyznanie go lub odmowa. W innych wpisywane są wszystkie obecne zobowiązania wraz z oznaczeniem czy jest spłacane regularnie, czy już jest po terminie. A w jeszcze innych wpisywany już jest dług, czyli zobowiązanie wcale nie spłacane. Mając jeden negatywny wpis, niekoniecznie wniosek zostanie odrzucony. W firmach pożyczkowych ocenia się je indywidualnie. Jeżeli ktoś kilka lat temu po terminie spłacił dług, nie powinno to rzutować na obecną opinię. Inaczej jest w wypadku, gdy ktoś ma kilka negatywnych wpisów o niespłacaniu innych pożyczek sprzed kilku miesięcy. Wtedy nawet firma pożyczkowa niechętnie udzieli zobowiązania.

Zalety pożyczek pozabankowych

Większość firm oferuje złożenie wniosku i wypełnienie wszystkich formalności przez Internet. Jest to szybkie, wygodne i anonimowe. Zaletą takich pożyczek jest możliwość pożyczenia nawet 100 złotych na kilka dni, jeśli tego potrzebujemy. Ale można też wziąć długoterminową pożyczkę do spłaty w ratach przez kilka lat. Same formalności trwają kilka minut. A w wielu firnach odpowiedź udzielana jest od ręki. Dlatego jest to szybki i wygodny sposób na zaciągnięcie zobowiązania finansowego.

Oceń wpis

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.