Kredyty gotówkowe coraz bardziej atrakcyjne dla klientów

Weź pożyczkę
Kredyty gotówkowe coraz bardziej atrakcyjne dla klientów

Kredyty konsumpcyjne to rzecz jasna podstawowy element oferty banków jeżeli chodzi o całe spektrum usług kredytowych. Co prawda, zysk z pojedynczego kredytu, jaki osiąga bank jest znacznie wyższy w przypadku na przykład kredytów hipotecznych, jednak z oczywistych względów kredyty gotówkowe są rozwiązaniem, którego banki udzielają klientom znacznie częściej.

Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że na przestrzeni ostatnich lat polski sektor bankowy uległ dość znaczącym zmianom, co w tym aspekcie oznacza przede wszystkim wyraźne przeformułowanie oferty przedstawianej klientom. Banki są bowiem obecnie zmuszone nie tylko do rywalizowania pomiędzy sobą, lecz oprócz tego również do konkurencji z coraz prężniej rozwijającym się sektorem pożyczkowym. Wystarczy wspomnieć, że prowadzony przez Komisję Nadzoru Finansowego Rejestr Instytucji Pożyczkowych już obecnie zrzesza niemal 100 różnych podmiotów.

Niektóre firmy pożyczkowe przyciągają nawet setki tysięcy klientów w skali, przedstawiając swoim pożyczkobiorcom nie tylko coraz bardziej atrakcyjną i zróżnicowaną ofertę podstawową, lecz również coraz szersze spektrum różnego rodzaju rozwiązań dodatkowych.

W tym kontekście nie może dziwić fakt, że całkiem sporo banków poczuło się „podjąć rękawice” w rywalizacji z instytucjami pożyczkowymi i wprowadziło w swoich ofertach dość znaczące zmiany, zarówno w zakresie dostępności oferowanych przez siebie rozwiązań, jak też obecności różnego rodzaju warunków promocyjnych.

Współczesne kredyty gotówkowe w bankach

Chyba najbardziej istotnymi zmianami, jakie daje się zauważyć w strukturze oferty dzisiejszego sektora bankowego, są wprowadzenie przez niektóre podmioty kredytów online dostępnych na oświadczenie a także rezygnacja z wymagania od klienta przedstawiania zaświadczenia o zarobkach. Oczywiście, zmiany te bynajmniej nie dotyczą wszystkich banków obecnych na rodzimym rynku. Co więcej, przebieg procesu weryfikacji zdolności kredytowej będzie w dużej mierze zależeć od indywidualnego profilu finansowego poszczególnego klienta.

Kredyty gotówkowe online są aktualnie oferowane przez kilka największych banków. W tym wypadku cała procedura wnioskowania o przyznanie kredytu oraz ofertowania przebiega w całości online. Podstawowym warunkiem jest rzecz jasna dostęp do bankowości elektronicznej w danym banku. Należy również dodać, że uzyskanie kredytu konsumpcyjnego przez internet będzie o wiele łatwiejsze w przypadku tych klientów, którzy od dłuższego czasu posiadają rachunek bieżący w danym banku.

W takiej sytuacji kredytodawca(bank) dysponuje nie tylko wglądem w naszą historię kredytową(bazy BIK oraz BIG Info Monitor), lecz również w stan naszych bieżących finansów. W ten sposób dane o osiąganych przez nas dochodach oraz ponoszonych wydatkach miesięcznych mogą być z łatwością zweryfikowane przez kredytodawcę po prostu poprzez szybką analizę historii naszego rachunku bieżącego.

Proces wnioskowania o kredyt gotówkowy


Dzięki temu cały proces wnioskowania o kredyt konsumpcyjny naprawdę może odbywać się w całości online:

  1. Najpierw składamy wniosek podając w nim oczekiwaną kwotę kredytu, dane o naszych zarobkach, zatrudnieniu i tak dalej
  2. System elektroniczny banku weryfikuje podane przez nas informacje a także sprawdza naszą historię w bazach
  3. Otrzymujemy decyzję o przyznaniu kredytu
  4. Podpisujemy umowę online korzystając z narzędzia autoryzacyjnego
  5. Kwota kredytu trafia na nasz rachunek

Co do zasady nieco bardziej skomplikowanie będzie przedstawiać się sytuacja jeżeli chodzi o kredyty gotówkowe dla klientów, którzy nie posiadają w danym banku rachunku bieżącego. W tej sytuacji najpewniej konieczny będzie zarówno kontakt telefoniczny z konsultantem banku, jak też przesłanie bankowi określonych dokumentów, np. zaświadczenia o zarobkach lub wyciągu z konta za ostatnie miesiące. Dopiero na tej podstawie zostanie podjęta decyzja o przyznaniu nam kredytu.

Co ważne, kredyt może zostać wypłacony nam online, albo też możemy też będziemy musieli odwiedzić stacjonarną placówkę banku w celu podpisania umowy oraz wypłaty kwoty kredytu. W ten sposób łatwo widać, że rozwiązania reklamowane przez banki jako kredyty online często przeistaczają się po prostu w standardowe kredyty w gotówce, tyle że pierwsze etapy wnioskowania oraz ofertowania odbywają się w sposób zdalny.

Kredyty gotówkowe przy RRSO 0%

Oprócz uproszczonej procedury wnioskowania o przyznanie kredytu gotówkowego, aktualnie można spotkać również inne istotne podobieństwa pomiędzy ofertą banków a rozwiązaniami charakterystycznymi dla sektora pożyczkowego. Jak doskonale wiadomo, jednym z „flagowych” produktów wielu instytucji pożyczkowych jest oferta pożyczek przy RRSO obniżonym do poziomu 0%.

Aktualnie dosyć podobne rozwiązania możemy jednak znaleźć również w ofercie banków. Najczęściej mają one jednak charakter okresowy, tj. są dostępne dla klienta jedynie przez określony czas. Kredyt gotówkowy 0 procent w banku najczęściej będzie odnosił się do oferty zakupów ratalnych lub też ewentualnie limitu odnawialnego. Znacznie rzadziej spotkamy się z tego rodzaju promocją jeżeli chodzi o właściwe kredyty konsumpcyjne. 

4.7/5 - (18 votes)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.