Pożyczka gotówkowa - czy warto brać pożyczkę gotówkową bez zaświadczeń?

Weź pożyczkę
Pożyczka gotówkowa - czy warto brać pożyczkę gotówkową bez zaświadczeń?

Pożyczka gotówkowa to niezwykle popularne rozwiązanie polegające na tym, że jedna strona pożycza drugiej pieniądze na określonych warunkach ustaloną sumę pieniędzy. Warto wiedzieć o tym, że pożyczka gotówkowa to nie to samo co kredyt gotówkowy. W niniejszym artykule przedstawiamy pakiet najważniejszych informacji odnośnie pożyczek gotówkowych. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Pożyczka gotówkowa, czyli sposób na problemy finansowe

W życiu spotykają nas często nieprzewidziane wydatki. W takim przypadku wybawieniem może okazać się pożyczka gotówka. Warto pamiętać przede wszystkim o tym, że pożyczka to nie to samo co kredyt. W pojęciu pożyczki uwzględnia się dwie strony: pożyczkobiorcę oraz pożyczkodawcę. Przedmiotem pożyczki jest zaś ustalona w umowie suma pieniędzy. Pożyczka gotówkowa jest również często związana z określoną odpłatnością przekazywaną przez pożyczkobiorcą na rzecz firmy udzielającej pożyczki. W tym miejscu należy podkreślić, że pożyczkodawcą może być także osoba fizyczna. Warunkiem jest jednak to, aby przedmiotem pożyczki były należące do niej środki finansowe. Jeśli bierzemy pożyczkę, nie musimy informować pożyczkodawcy na co chcemy przeznaczyć otrzymane pieniądze.

Czy warto brać pożyczkę gotówkową?

Powyżej zamieszczone pytanie zadaje sobie spora liczba osób. Nie ma się co dziwić. Niezwykle często pojawiającym się pytaniem jest również, gdzie najlepiej brać pożyczkę gotówkową oraz na jakie kwestie zwracać szczególną uwagę. Na początek zalecamy, aby dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową. Należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy będziemy umieli spłacić wziętą pożyczkę. Gdy będziemy wybierać najlepszą firmę pożyczkową, trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników. Mowa tutaj chociażby o oprocentowaniu pożyczek gotówkowych – może ono być naprawdę mocno zróżnicowane.


Przeczytaj również:
➡
Co zrobić, by uzyskać pożyczkę z komornikiem?
➡
Szybka pożyczka online – jak ją uzyskać?


Zanim weźmiemy jakąkolwiek pożyczkę gotówkową, należy również zapoznać się z najważniejszymi terminami takimi jak RRSO. RRSO to roczna rzeczywista stopa oprocentowania. Bardzo przydatny wskaźnik, dzięki któremu można w szybki sposób zweryfikować, czy dana oferta firmy pożyczkowej jest warta zainteresowania się nią. W wybieraniu najlepszej pożyczki online nie jest ważne wyłącznie najniższe oprocentowanie. Kolejnym istotnym elementem, na który należy sprawdzać szczególną uwagę, są całkowite koszty danej pożyczki. Zalecamy również, by zwrócić uwagę na to, jakie konsekwencje finansowe czekają nas w sytuacji, gdy nie zapłacimy rat w określonym w umowie terminie. Gdy otrzymamy już umowę do podpisania, należy ją w dokładny sposób przeczytać. To nasz podstawowy obowiązek, o którym nie wolno zapominać.

Szybkie pożyczki gotówkowe bez zaświadczeń

Pożyczki pozabankowe są dzisiaj powszechnie spotykane i cieszą się dużą popularnością wśród klientów. Pożyczkodawcy starają się odpowiadać na potrzeby i oczekiwania swoich konsumentów, dlatego też coraz częściej proponują coś takiego jak szybka pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń. Dzięki temu mamy szansę na uzyskanie potrzebnych pieniędzy w możliwie najkrótszym czasie.

Szybka pożyczka gotówkowa – warunki udzielania

Warunki w różnych ofertach prezentują się dość podobnie. Od wnioskodawcy oczekiwane jest:

  • posiadanie dowodu tożsamości,
  • stałe miejsce zamieszkania na terenie Polski,
  • wypełnienie wniosku pożyczkowego z określeniem wysokości dochodu i jego źródła,
  • posiadanie konta osobistego – alternatywą jest pożyczka na czek GIRO.

Potwierdzenie tożsamości poprzez konto bankowe w każdym przypadku przyspieszy rozpatrzenie wniosku. Przed aplikowaniem o pożyczkę warto sprawdzić, czy dana firma pożyczkowa zawęża granice wieku wobec klientów. Nie zawsze można uzyskać pożyczki od 18 lat

pożyczka gotówkowa dla zadłużonych online

Pożyczka gotówkowa na dowolny cel

Firmy pożyczkowe nie wymagają od swoich klientów deklarowania sposobu wydania pożyczanych pieniędzy. Faktycznie pożyczki gotówkowe cieszą się popularnością wśród osób z problemami finansowymi. Jednak korzystają z nich także te osoby, którym zależy na czasie i nie mogą sobie pozwolić na bardziej zawiłe i czasochłonne procedury bankowe nie do ominięcia przy ubieganiu się o kredyt. Bieżące wydatki, zakupy drogich towarów, wydatki na nagłe potrzeby, np. pokrycie kosztów leczenia, naprawy samochodu są częstym przedmiotem finansowania. Plany pożyczkowe nie przesądzają o przyznaniu pożyczki.

Jakie bazy są sprawdzane przy udzielaniu pożyczek gotówkowych?

Firmy pożyczkowe, u których pożyczka gotówkowa jest powszechnie dostępna, najczęściej sprawdzają najbardziej popularne bazy, czyli Biuro Informacji Kredytowej oraz Biura Informacji Gospodarczej. Tych ostatnich działa aktualnie pięć. Przeterminowane zobowiązania to istotny problem do skorzystania z szybkich pożyczek. Nadal jednak pojawia się pożyczka gotówkowa bez baz, jednak znacznie droższa, często wymagająca dodatkowego zabezpieczenia, np. poprzez gwaranta.

Czy umowa o pracę jest potrzebna aby otrzymać pożyczkę gotówkową?

To, co odróżnia pożyczki gotówkowe od kredytów, to między innymi większy zakres tolerancji względem źródła dochodów. Oznacza to, że konsument nie musi posiadać wyłącznie umowy o pracę, aby uzyskać pozytywną decyzję od pożyczkodawcy. Akceptowane są również inne rodzaje umów, a ponadto dochody z renty, emerytury czy działalności gospodarczej. 

4 Comments
  1. Warto brać jeśli pilnie potrzebuejsz pieniędzy i nie chcesz iść do banku i uzupełniać setki papierków!
    Ja kiedyś bardzo potrzebowałam 2tyś na wykończenie łazienki.. przeczytałm na forum o Szybkiej Gotówce i wzięłam tam pierwszą pożyczkę, pieniądze były u mnie na koncie po 20 min od momentu rejestracji

  2. Szukałam dobrej oferty pożyczki gotówkowej i szybko załatwiłam sprawę. Polecam Eurocenta, na pewno jeszcze skorzystam 😉

  3. Nie mogę narazie nic więcej powiedzieć. Wybrałam na podstawie innych ludzi

Podziel się swoją opinią i zostaw komentarz ...

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *