Pożyczka na 500+ - jak ją otrzymać?

Weź pożyczkę
Pożyczka na 500+ - jak ją otrzymać?

Czy można uzyskać pożyczkę mając jako jedyne źródło dochodu 500+? Zdarza się, że jeśli posiadamy kilkoro dzieci, jedynym źródłem dochodu jest właśnie świadczenie rodzinne 500+ czy alimenty. Uwarunkowane jest to tym, że czas poświęcany na opiekę nad dziećmi jest zbyt długi i nie pozwala na pracę na etacie. Ale w takim razie czy pożyczka na 500+ jest możliwa? Warto wiedzieć o tym, że w chwili obecnej firm pożyczkowych, które udzielają pożyczek osobom nie posiadającym umowy o pracę jest całkiem sporo. Jeśli bierzemy pożyczkę po raz pierwszy, warto wybrać ofertę takiej firmy, która ma w swej ofercie przygotowaną pierwszą pożyczkę za darmo. Korzystając z takiej promocji możemy zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych na jej kosztach.

Pożyczka na 500+ – czy warto ją brać?

Powyższe pytanie zadaje sobie z pewnością każdy, kto przechodzi przez przejściowe problemy finansowe. Warto wiedzieć o tym, że decyzja o wzięciu takiej pożyczki musi uwzględniać naszą indywidualną sytuację. Jeśli wiemy, że poradzimy sobie z jej spłatą, to oczywiście warto zdecydować się na jej wzięcie. Jeśli naszym jedynym źródłem dochodu jest świadczenie rodzinne 500+, należy mieć na uwadze, aby spłata pożyczki online nie sprawiła nam w przyszłości jakichkolwiek problemów.

Biorąc jakąkolwiek pożyczkę należy pamiętać o tym, że kwota, która została pożyczona, musi być prędzej czy później zwrócona. Warto też pamiętać, że do tego dochodzą jeszcze koszty odsetek oraz innych opłat. Dokładnie tak samo sytuacja wygląda, jeśli bierzemy pożyczkę na raty – niech nie łudzą nas niskie comiesięczne raty, ponieważ całkowite koszty z pewnością będą bardzo duże. Całkowity koszt rozłoży się w czasie. Dlatego też zanim podejmiemy decyzję o wzięciu pożyczki na 500+ trzeba w dokładny sposób przeanalizować naszą sytuację materialną. Dzięki temu w późniejszym czasie unikniemy zadłużenia oraz brania pożyczek konsolidacyjnych powodujących jeszcze większe zadłużenie.

Gdzie można dostać pożyczkę na 500+?

Zachęcamy, aby wniosek o składanie pożyczki na 500+ złożyć tam, gdzie mamy na to największe szanse. Dzięki temu oszczędzimy znaczne ilości czasu na wypełnianie długich i nudnych wniosków pożyczkowych. Warto również wiedzieć o tym, że punktacja BIK może ulec znacznemu zmniejszeniu, jeśli otrzymamy kilka decyzji negatywnych. To nie jest jednak regułą i trzeba podchodzić do tego z dużym dystansem.


Przeczytaj również:
 
Co zrobić, by uzyskać pożyczkę z komornikiem?
 
Dlaczego warto zaciągać pożyczki ratalne online bez zaświadczeń?


Definicja programu 500+

500+ to program społeczny dedykowany rodzinom z dziećmi. Dzięki niemu wiele rodzin mogło w końcu podreperować swój domowy budżet. Program ten jest również bardzo korzystny dla polskiej gospodarki – wzrasta konsumpcja oraz zamożność obywateli. Podstawowym celem programu Rodzina 500+ było również zachęcenie Polaków do tego, aby powiększali swoje rodziny o kolejne dzieci.

Założenia programu Rodzina 500+ są niezwykle proste: na każde dziecko w rodzinie otrzymuje się 500 złotych netto miesięcznie. Jest to zasiłek bezzwrotny oraz nie wliczający się do dochodów. 500+ można pobierać do czasu ukończenia przez dziecko 18. roku życia.

Czy dostępne są pożyczki na 500 plus bez sprawdzania baz?

Świadczenie 500 plus wypłacane co miesiąc ma charakter stały, regularny. Powiększa dochód rodziny. Otrzymywane na kilkoro dzieci istotnie zwiększa szanse na spłatę zobowiązań finansowych, dlatego też zwiększa zdolność kredytową. Samo 500 zł może okazać się kwotą niewystarczającą do zaciągnięcia pożyczki. Zdolność kredytowa ustalana jest jednak indywidualnie i niska kwota chwilówki może zostać przyznana.

Osoby ze złą historią kredytową przy niskich dochodach mogą spotkać się z odmową od firmy pożyczkowej. Sprawdzenie baz w przypadku osób terminowo regulujących zobowiązania może okazać się korzystne i pozytywnie wpłynąć na weryfikację klienta. Pozabankowa pożyczka na 500 plus bez sprawdzania baz to rzadkość. Zły wpis w bazach nie zawsze jednak skreśla konsumenta i bywa, że może uzyskać on dodatkową gotówkę. 

W jaki sposób przyznawana jest pożyczka na 500+ i alimenty?

Firmy pożyczkowe akceptujące dochód ze świadczenia rodzinnego oraz alimentacyjnego oferują pożyczki przez internet. W efekcie pożyczka na 500+ i alimenty wymaga od konsumenta:

 • dowodu osobistego,
 • odpowiedniego wieku – co najmniej 18 lat,
 • stałego miejsca zamieszkania,
 • zdolności do czynności prawnych,
 • konta bankowego,
 • adres e-mail,
 • telefonu z aktywnym numerem,
 • odpowiedniej wysokości dochodu w stosunku do zobowiązań oraz wnioskowanej kwoty pożyczki.

Przyznawanie pożyczki odbywa się po tym, jak konsument:

 • wypełni wniosek – formularz internetowy z polami do uzupełniania danymi takimi jak: imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer dowodu osobistego, PESEL, adres e-mail, telefon komórkowy i informacje o źródle dochodu;
 • potwierdzi tożsamość – poprzez przelew weryfikacyjny lub logowanie na rachunek bankowy;
 • zaakceptuje otrzymaną ofertę. 

We wniosku należy zsumować cały dochód, łącznie z alimentami oraz kwotą z programu Rodzina 500+. Pieniądze zostają przelane w krótkim czasie na konto pożyczkobiorcy lub zgodnie z innym wskazaniem, np. na czek GIRO.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *