Pożyczka konsolidacyjna - zalety

Pożyczka konsolidacyjna - zalety

Wśród najbardziej skomplikowanych a zarazem najbardziej korzystnych rozwiązań, jakie w chwili obecnej istnieją na rynku pożyczkowym, można wymienić pożyczki konsolidacyjne. Mimo tego, iż ten typ pożyczek może być bardzo pomocny dla wielu pożyczkobiorców w Polsce, to jednak dane statystyczne wskazuję, że tylko mały odsetek Polaków umie wyjaśnić, na czym polega pożyczka konsolidacyjna oraz dlaczego to rozwiązanie w niektórych okolicznościach jest bardzo efektowne oraz zalecane. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Pożyczka konsolidacyjna – co to takiego?

Jak wskazuje sama nazwa tej usługi, pożyczka konsolidacyjna służy przede wszystkim połączeniu w całość kilku różnych zobowiązań pożyczkowych. W praktyce oznacza to, iż kilka różnych pożyczek, które zaciągnęliśmy, łączymy w jedną, dużą pożyczkę. Niezwykle często wraz z wzięciem takiej pożyczki można również dobrać dodatkową gotówkę. Jest to jednak uzależnione od tego, czy posiadamy w danej chwili odpowiednią zdolność kredytową.

Jeszcze kilka lat temu możliwość konsolidacji różnych zobowiązań pożyczkowych nie była dostępna w ofercie wielu instytucji finansowych działających na polskim rynku. W tej chwili sytuacja znacząco się zmieniła – pożyczki konsolidacyjne są dostępne także w ofercie firm pozabankowych na coraz lepszych warunkach.


Przeczytaj również:
➡
Pożyczka 24h/7 – czy całodobowa pożyczka to dobre rozwiązanie?
➡
Co się bardziej opłaca: pożyczki na oświadczenie bez poręczyciela czy pożyczki z gwarantem?


Pożyczka konsolidacyjna – najważniejsze zalety

Pożyczka konsolidacyjny polega na połączeniu kilku różnych pożyczek w jedną. Już samo to związane jest z odniesieniem wielu korzyści. Mianowicie: chodzi tutaj o to, że zamiast kilku rat będziemy musieli spłacać tylko jedną. Ponadto okresy kredytowania będą połączone w jeden czas trwania pożyczki. To umożliwia konsumentom sprawniejsze zaplanowanie swoich wydatków. Wyżej wymienione zalety to jednak nie wszystko. Oprócz tego warto wiedzieć o tym, że pożyczka konsolidacyjna jest korzystna finansowa również dla banków. To z kolei powoduje, że klienci mogą liczyć na otrzymanie od tych instytucji dodatkowych udogodnień. Jednym z takich udogodnień jest wspomniana wcześniej możliwość „dobrania gotówki”. Kolejną z możliwości jest również fakt, że w przypadku pożyczek konsolidacyjnych oprocentowanie ulega zmniejszeniu, zaś okres spłaty może zostać wydłużony.

To sprawia, że poprzez połączenie czterech różnych pożyczek w jedną zamiast czterech rat będziemy musieli spłacać wyłącznie jedną, której wysokość będzie niższa od sumy czterech poprzednich. Takiemu samemu wydłużeniu, nawet o 20% może również ulec okres spłaty takiego zobowiązania. Poprzez zaciągnięcie pożyczki sytuacja finansowa konsumenta ulega znacznemu polepszeniu, to jest on o wiele lepiej oceniany przez bank lub firmę pożyczkową. To z kolei wiąże się z tym, że możemy wówczas liczyć na uzyskiwanie większej liczby udogodnień. Wśród nich można wymienić możliwość czasowego zawieszania spłat raty pożyczki bądź zwiększenie kwoty pożyczki.

Podziel się swoją opinią i zostaw komentarz ...

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *