Pożyczka hipoteczna - gdzie najłatwiej ją dostać?

Weź pożyczkę
Pożyczka hipoteczna - gdzie najłatwiej ją dostać?

Jeśli w najbliższym czasie czeka nas dużo wydatków związanych np. z budową domu czy remontem mieszkania, najczęściej bierze się kredyt. Warto jednak wiedzieć o tym, iż te same cele można pokryć biorąc pożyczkę hipoteczną. W poniższym artykule w sposób bardzo dokładny tłumaczymy, czym jest pożyczka hipoteczna oraz jakie warunki należy spełnić, aby ją uzyskać. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Pożyczka hipoteczna, czyli zabezpieczenie pożyczki hipoteką

Wzięcie kredytu na zakup podstawowych urządzeń do mieszkania takich jak nowy telewizor czy pralka to normalna sytuacja. Niska kwota kredytu wiąże się również z tym, że czeka nas krótka procedura wnioskowania o finansowanie. Problemy mogą pojawić się dopiero wtedy, gdy chcemy uzyskać pożyczkę opiewającą na kwotę kilkuset tysięcy złotych a jednocześnie nie chcemy zdradzać, na jaki cel zamierzamy tę kwotę przeznaczyć. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie pożyczka hipoteczna. Trzeba jednak mieć na uwadze, że zabezpieczeniem takiego rodzaju finansowania jest należąca do nas nieruchomość.


Przeczytaj również:
 
Pożyczka dla bezrobotnych – poznaj warunki


Pożyczka hipoteczna a kredyt hipoteczny – czym się różnią?

Wiele osób utożsamia ze sobą pożyczkę hipoteczną oraz kredyt hipoteczny. To błędne przekonanie – warto wiedzieć, że są to dwa zupełnie inne produkty. Kredyt hipoteczny to rozwiązanie celowe, które jest przeznaczone na zakup nieruchomości, jej zmodernizowanie bądź remont. Osoby biorące taki kredyt stają się pełnoprawnymi właścicielami takiej działki wtedy, gdy w całości spłacą kredyt tego typu.

Pożyczka hipoteczna to produkt, z którego korzystać mogą właściciele nieobciążonych nieruchomości chcąc uwolnić „zamrożony” w danej posesji kapitał finansowy. To rozwiązanie posiada jedną, niezwykle istotną zaletę. Chodzi tutaj o to, że biorąc pożyczkę hipoteczną mamy pełną dowolność w wydatkowaniu uzyskanych środków finansowych. Utożsamianie tych dwóch produktów finansowych ze sobą wynika z tego, że w obu przypadkach podstawowym zabezpieczeniem zobowiązania są nieruchomości. Pożyczka oraz kredyt hipoteczny umożliwiają zaciągnięcie zobowiązania, które może wynosić nawet kilku milionów złotych. Z kolei okres spłaty tego rodzaju zobowiązań finansowych może wynosić maksymalnie 35 lat dla kredytu oraz 30 lat dla pożyczki. Różnicę można zauważyć również w wysokości oprocentowania. Z reguły kredyty hipoteczne są tańsze od pożyczek hipotecznych.

Maksymalna kwota pożyczki hipotecznej

Warto wiedzieć o tym, że ze względu na fakt, iż biorąc pożyczkę hipoteczną możemy liczyć na bardzo wysoką kwotę oraz nie musimy informować instytucji bankowej na co, chcemy przeznaczyć uzyskane środki, proces wnioskowania o tę pożyczkę nie będzie krótki. W żadnym wypadku decyzja ze strony banku nie będzie błyskawiczna. Banki podczas oceniania zdolności wnioskodawców do obsługi zadłużenia będą weryfikować ich przychody, aktualną sytuację materialną. Dogłębnie oceniają one również nieruchomości, które pełnią rolę podstawowego zabezpieczenia powziętego zobowiązania. Maksymalna kwota pożyczki zależy od tego, jaka będzie wartość danej nieruchomości.

4.5/5 - (4 votes)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.