Pożyczka na PESEL - najważniejsze informacje

Pożyczka na PESEL - najważniejsze informacje

Pożyczka to doskonały sposób na spełnienie swoich potrzeb. Często zdarza się tak, że w wyniku niesprzyjających okoliczności musimy ponieść wiele wydatków na raz. Wówczas pożyczka jest idealnym rozwiązaniem, dzięki któremu zrealizujemy wszystkie niezbędne inwestycje. Warto wiedzieć, że w Polsce pożyczki mogą oferować zarówno banki, firmy prywatne jak i osoby fizyczne. W poniższym artykule opisujemy, czym są pożyczki na PESEL. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Jak działa pożyczka na PESEL?

Jeśli bank odmawia nam udzielenia kredytu lub proponuje zbyt niskie kwoty, warto zdecydować się na pożyczkę online. W internecie istnieje ogromna ilość stron, na których poszczególne firmy ogłaszają się za pomocą haseł „pożyczka bez BIK„, „pożyczka na PESEL”, „pożyczka na 500+” itd. Tego typu usługi finansowe to niebezpieczna działalność, jeżeli nie będziemy w stanie zwrócić ich w odpowiednim terminie. W przypadku opóźnień w spłacie takich pożyczek czekają nas duże kłopoty finansowe.

Pożyczka na dowód to bardzo popularna forma pożyczki, jednak w ostatnim czasie jeszcze większym powodzeniem cieszą się pożyczki na PESEL. Eksperci nie rekomendują jednak korzystania z takiego rodzaju pomocy finansowej. Usługi tego typu zaliczane są do grona usług bardzo wysokiego ryzyka.


Przeczytaj także:
➡ Pożyczka z gwarantem – warto ją brać?
➡ Pożyczka hipoteczna – jak ją dostać?


Zalety pożyczki na pesel

Czy możliwe jest wskazanie zalet pożyczek na PESEL? Jedyną zaletą, o jakiej można wspomnie jest fakt, że są one udzielane w sposób natychmiastowy oraz opiewają na wyższe kwoty niż te oferowane przez banki czy firmy pożyczkowe. Dlatego też jeśli najważniejsze jest dla nas jak najszybsze odebranie dużej ilości gotówki, wówczas może nam się wydawać, że pożyczka na PESEL będzie najlepszym rozwiązaniem.

Uwaga – należy jednak mieć na uwadze, że pożyczki na PESEL to niebezpieczne rozwiązanie, przez które możemy mieć bardzo dużo kłopotów. Spłata takiej pożyczki może okazać się bardzo trudna – oprócz kwoty pożyczki będziemy musieli również uiścić opłatę za „wykonanie usługi dostarczenia pieniędzy”.


Czy warto brać pożyczkę na PESEL?

Podstawowym powodem, dla którego nie warto brać pożyczek na PESEL jest fakt, że warunki ich udzielania mogą być naprawdę bardzo trudne do spełnienia. Problemy ze spłatą rat mogą pojawić się naprawdę bardzo szybko. Pożyczka na PESEL to usługa finansowa charakteryzująca się niezwykle wysokim oprocentowaniem. Druga bardzo ważna kwestia jest taka, że pożyczkę na PESEL należy oddać w bardzo szybkim terminie. A warto mieć na uwadze fakt, że jeśli bierzemy taką pożyczkę, to najpewniej będziemy musieli zwrócić dwa razy tyle co wzięliśmy.

Kolejnym problemem jest fakt, że numer PESEL to wrażliwa dana osobowa. Istnieje poważne ryzyko, że biorąc pożyczkę na PESEL, nasz numer PESEL trafi w niepowołane ręce. Oznacza to, że na nasze dane osobowe mogą zostać zaciągnięte kolejne pożyczki, o których nawet nie będziemy mieli pojęcia. Dlatego też gorąco zachęcamy do tego, aby nie korzystać z pożyczek na PESEL – istnieje wiele innych rodzajów pożyczek, które charakteryzują się mniej rygorystycznymi warunkami spłat.

Podziel się swoją opinią i zostaw komentarz ...

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *