Pożyczki dla firm - poradnik

Weź pożyczkę
Pożyczki dla firm - poradnik

Pożyczki dla firm to rozwiązanie, dzięki któremu osoby prowadzące swoją własną działalność gospodarczą mają szanse na przywrócenie płynności finansowej swojego biznesu. Jeśli decydujemy się na otworzenie swojej firmy, musimy liczyć się z tym, że nie zawsze będziemy osiągali takie dochody, jakich byśmy sobie życzyli.

Pożyczki pozabankowe dla firm – warunki

Płynność finansową można stracić w bardzo szybkim czasie wskutek oszustw ze strony nierzetelnych kontrahentów czy też z powodu mniejszej ilości zamówień związanej z sezonem. By móc ubiegać się o pożyczkę dla firm, należy posiadać działalność gospodarczą od minimum 12 miesięcy.

Ponadto musimy posiadać udokumentowane dochody na rachunku firmowym oraz czyste konto w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Dla niektórych przedsiębiorców spełnienie powyższych wymagań może być trudne, ponieważ niektóre usługi realizują bez umowy. Może również zdarzyć się tak, że potrzebują gotówki na początek działalności. Wówczas pomocne mogą okazać się szybkie pożyczki pozabankowe dla firm. W niniejszym artykule w sposób dokładny opisujemy zalety pożyczek pozabankowych dla firm.

Jak wybrać najlepszą ofertę pożyczki dla firm?

W przeciwieństwie do rynku pożyczek pozabankowych na raty dla konsumentów, rynek pożyczek dla firm nie rozwija się zbyt szybko. Tylko kilka firm pozabankowych udziela pożyczek firmom. Z czego to wynika? Uwarunkowane jest to tym, że jest to o wiele mniejszy rynek. Przeważająca większość jednoosobowych działalności gospodarczych korzysta również z usług banków, które mają dla swoich klientów coraz atrakcyjniejsze oferty. Minusem jest jednak fakt, że banki kierują do swoich klientów firmowych rozmaite wymagania, np. obowiązek prowadzenia działalności gospodarczej od minimum 12 miesięcy.

Zatem jak wybrać najlepszą ofertę pożyczki pozabankowej dla firmy? W tym momencie mamy do wyboru firmy, które udzielają pożyczki na 30 dni, pożyczkę na raty oraz pożyczkę pod zastaw nieruchomości. Ostatnie z wymienionych wyróżniają się najniższym oprocentowaniem, jednak zastawianie różnych przedmiotów czy nieruchomości może okazać się bardzo ryzykowne.


Przeczytaj także:
Pożyczki dla osób bez umowy o pracę


Pożyczki dla firm są drogie – prawda czy mit?

Koszty pożyczek dla firm pozabankowych nie różnią się znacząco od tych sprzedawanych klientom indywidualnym. Oprocentowanie jest bardzo podobne. Możliwość negocjacji pojawia się dopiero wtedy, gdy firma pożycza wysokie kwoty. Na lepsze warunki można liczyć wyłącznie wtedy, gdy wnioskujemy o pożyczkę bądź kredyt w banku. Dla niektórych dobrym rozwiązaniem wydaje się również karta kredytowa – limit do kilkunastu tysięcy sprawia, że będziemy mogli zachować płynność bez wnioskowania o jakąkolwiek pożyczkę.

Wszyscy przedsiębiorcy, którzy byli w podbramkowej sytuacji zwracają uwagę na fakt, że doskonałym wyjściem okazują się pożyczki pozabankowe dla firm. Pożyczka dla firm daje zastrzyk gotówki, dzięki której można przywrócić płynność finansową przedsiębiorstwa bądź rozpocząć zaplanowane inwestycje. Dlatego też tak duża liczba przedsiębiorców decyduje się na wzięcie tego rodzaju pożyczek.

4.7/5 - (18 votes)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.